Patron honorowy
Ministerstwo Gospodarki
Sponsor główny
eon
Sponsor
AccionadwwentodzpMartiferaxpoERGCEZedfw4eCRETPA Horwtath
Partner medialny
Rzeczpospolita
c-re.pl
Powrót

Aktualności

Debata Rzeczpospolitej „Rola energetyki wiatrowej w Polityce Energetycznej Polski”

Serdecznie zapraszamy na debatę „Rola energetyki wiatrowej w Polityce Energetycznej Polski”, która odbędzie się w ramach Konferencji i Targów Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej 14 kwietnia 2015 r. o godzinie 10:00 w Hotelu Narvil w Serocku. 

Wraz z zaproszonymi ekspertami będziemy szukać odpowiedzi na pytania:

- Czy wprowadzenie nowych regulacji pomoże Polsce w osiągnieciu celów produkcji energii elektrycznej wynikających z zobowiązań unijnych?

- Komisja Europejska prezentując założenia Unii Energetycznej potwierdziła swoje zaangażowanie w realizacje celów dotyczących redukcji emisji gazów o 40% w 2030. Czy Polska jest w stanie spełnić to kryterium bez istotnego wzrostu udziału odnawialnych źródeł energii w krajowym miksie energetycznym po 2020 roku?

- Czy państwa w których rola odnawialnych źródeł energii w polityce energetycznej systematycznie rośnie poczyniły słuszny czy niewłaściwy krok stawiając na rozwój zielonych technologii?

- Miks paliwowy w Polityce Energetycznej Polski 2050 zakłada zwiększenie wykorzystania węgla. Energetyka wiatrowa jest jedną z najmniej uciążliwych i najtańszych technologii produkcji energii elektrycznej bez naruszania stabilności Krajowego Systemu Elektroenergetycznego (KSE). Polityka energetyczna Polski do 2050 nie przewiduje jednak istotnego zwiększenia udziału energii elektrycznej ze źródeł wiatrowych. Jakiego rynku dla energetyki wiatrowej należy się spodziewać w najbliższych latach?

Zaproszeni goście:

- Wojciech Cetnarski, Prezes PSEW

- Tomasz Dąbrowski, Dyrektor Departamentu Energetyki, Ministerstwo Gospodarki

- Paweł Smoleń, Partner Deloitte Consulting

- Andrzej Cylwik,  Prezes Zarządu CASE-Doradcy

- Deger Saygin, IRENA

- Henryk Majchrzak, Prezes Zarządu PSE S.A.

Dziesiąta Konferencja PSEW to największe branżowe wydarzenie w Europie Środkowo-Wschodniej. Blisko 50 wystawców z całego świata zaprezentuje listę nowych produktów, usług i rozwiązań technologicznych z zakresu energetyki wiatrowej. Spodziewamy się ponad 600 uczestników.

To jedyne wydarzenie w Polsce, które w tak kompleksowy sposób pokazuje jak bardzo branża OZE jest ważna dla polskiego sektora energetyki.

Oprócz debaty „Rola energetyki wiatrowej w Polityce Energetycznej Polski”, zaplanowano 5 bloków tematycznych z udziałem ponad 30 ekspertów:

- Sesja „Jak prowadzić serwis farm wiatrowych – możliwe modele O&M”

- Debata „Nowe zasady lokalizacji turbin wiatrowych – wyzwanie dla inwestorów?”

- Sesja „Nowe regulacje hałasowe w zakresie energetyki wiatrowej”

- Sesja „Czas na rynek usług systemowych z farm wiatrowych w Polsce”

- Sesja „Farmy wiatrowe na rynku energii”

 Serdecznie zapraszamy!

 

673
zarejestrowanych uczestników w 2014
45
międzynarodowych wystawców w 2014
10
edycja
Konferencji
1600
m kw. powierzchni wystawienniczej